Chronologia — oś wydarzeń
#1
I etap (Prolog)
Jesień 255 roku naszej ery
 


Cesarz Walerian mianuje Legata Tiberiusa Sidoniusa Getę na stanowisko dux ripae - zostaje on nowym wodzem wszystkich rzymskich sił na brzegach Eufratu i Tygrysu.

Tiberius wraz z przydzielonymi mu ludźmi wyrusza z portu w Brundisium ku pierwszemu celowi jakim jest Antiocha.
W okolicach Rodos dochodzi do pierwszej bitwy morskiej. Legat wraz z załogą pokonują dwa pirackie statki.

Dotarcie do Antiochii zapoczątkowało serię nieudanych prób kowala Lysanisa, który próbował zabić Tiberiusa, w konsekwencji został on pojmany przez żołnierzy Legata.

Tiberius poznaje Rosie Evie Braverose. Po krótkich zatargach postanawiają podróżować razem ku miastu Dura Europos.
Ich pierwsze starcie z Persami ma miejsce jeszcze w okolicach Antiochii. Rosie zostaje ciężko ranna, Legat natomiast zostaje raniony w rękę.

Kowal Lysannis po kolejnej nieudolnej próbie ucieczki zostaje zabity przez Legionistów Tiberiusa. Żegnamy gracza, którego historia kończy się przedwcześnie.

Gaius Lucius Dentatus napotyka w drodze obóz Tiberiusa, tym samym udaje mu się zrealizować jego rozkazy i dołącza do Legata by wesprzeć go w dalszej misji. Rzymska dwójka poznaje również Roxane Sophie Evening, wierną przyjaciółkę przywódczyni najemników.

Wszyscy byli w komplecie, lecz to nie dawało im żadnej przewagi, ciągle byli ścigani przez Persów, musieli zmierzyć się nie tylko z lepiej przygotowanym wrogiem lecz i z burzą piaskową. Pościg zakończył się pod małym miasteczkiem zwanym "Trapezon". Persowie rozbili obóz pod miastem i postanowili tymczasowo je oblegać. Tiberius wraz z nowopoznanym Centurionem Quintusem podjął decyzję o nocnym wypadzie na Persów. W walce cała trójka towarzyszy wykazała się niebywałą odwagą i z pozostałymi żołnierzami udało im się wprowadzić zamieszanie w obozie Persów, zabić ich dowódcę i przepędzić Persów spod miasteczka. 

Po kilku dniach odpoczynku, wszyscy ruszyli ku coraz bliższemu Dura Europos.
 


II etap
Jesień - Zima 255 roku naszej ery

Dotarcie do Dura Europos (obecnie).
Człowiek musi wybierać i nie wolno mu się godzić na swój los.
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości