Roxane Sophie Evening - Roxane
#1
[Obrazek: M4qq9o4.jpg]
Roxane Sophie Evening
Korinion, Brytania

Wygląd
Roxane Sophie Evening jest wysokiego wzrostu (170), 25 latką o szczupłej sylwetce (62kg). Roxane ma gładką skórę, piękne długie blond włosy i smukłą sylwetkę. Jej piękno potwierdzi każdy kto zajrzał głęboko w jej zielone oczy. Można się w nich zatracić. Jak Brytowie powiadają „Oczy są zwierciadłem duszy” to w oczach Roxane widać inteligencje, szacunek, odwagę i honor. Jej uśmiech potrafi poprawić humor w najgorszych sytuacjach. Jej twarz jest lekko pociągła, delikatnie uwydatniona przez kości policzkowe. Jak na swój młody wiek, jej ciało przeszło całkiem wiele. Świadczą o tym liczne blizny na ciel. Dwie długie blizny od prawego barku do lewego biodra to pamiątka po błędzie popełnionym podczas polowania na tygrysy w Dolinie Eufratu. Bliższa znajomość z hieną afrykańską zaowocowała trzema równoległymi szramami na prawym ramieniu. Jednak jej dumą jest szereg drobnych nacięć wokół lewego uda. To "trofeum" przypomina jej, że nawet kolczuga nie powstrzyma wygłodniałego krokodyla nilowego. Nie nosi zbyt wielu ozdób. jedynym elementem ubioru, który wyróżnia ją z tłumu to skórzane pasy przerzucone na skos przez klatkę piersiową i plecy, podtrzymują one tarczę i pokrowiec na miecz.

Charakter
Życie nauczyło ją, by nigdy się nie poddawać, kiedy wyznaczy sobie cel, zrobi wszystko, by go osiągnąć. Jest przy tym dość pogodną i optymistycznie nastawioną osobą. Raczej jest zrównoważona i spokojna, choć to może drastycznie się zmienić, kiedy ktoś stanie jej na drodze. Cierpliwa, ale nienawidzi czekać bezczynnie, nie znosi też sytuacji, w których nie może sama o sobie decydować. Od najmłodszych lat nie lubiła mówić dużo o sobie. Bez trudu za to potrafiła wyciągnąć z innych sporo interesujących faktów z ich życia. Nie uważała tego za talent, nigdy też nie starała się rozwijać tej zdolności. Przychodziło jej to naturalnie.

Biografia
Roxane urodziła się na zachodzie Bretanii, w ubogich dzielnicach miasta Korinion. Jej matka, Sophie Evening zajmowała się tkactwem, starając się samotnie zapewnić dobrobyt swojej córce. Ojca Roxane nigdy nie poznała, a matka, nigdy o nim nie mówiła. Sophie przelała na nią własne niespełnione ambicje, chciała zapewnić córce wspaniałą przyszłość. Chodziła do najlepszych i najbardziej wymagających nauczycieli, którzy zapewnili jej podstawowe umiejętności do przetrwania w tamtejszych czasach. Na nieszczęście dla Roxane i jej matki, po dwudziestu latach od narodzin córki, Rzymska ekspansja zmusiła ich do ucieczki. Początkowo szukały schronienia w rodzinie, gdy to ich zawiodło postanowiły opuścić Bretanię i udać się na południe. Lata tułaczek zniszczyły fizycznie matkę Roxane, która zmarła w południowo-wschodnich prowincjach Imperium Rzymskiego, Egipcie. Roxane długo nie mogła znaleźć swojego miejsca wśród ludzi. Straciła do nich zaufanie, miesiącami błąkała się po miastach, błagając o kawałek chleba.  Na wpół martwą, wyczerpaną z głodu znalazła ją i przygarnęła Rosie Evie Braverose, niemal natychmiast  stały się nierozłączne obie pochodziły z Bretanii i szybko znalazły zamiłowanie w polowaniach. Jednak jej umiejętności łowieckie zdecydowanie przewyższały umiejętności Rosie i niejednokrotnie Roxane spłaciła swój dług ratując swą towarzyszkę. To właśnie doświadczenie i miano "najlepszej łowczyni wschodu" otworzyły Roxane wiele możliwości. Została na stałe zwerbowany jako zwiadowca do Czarnego Legionu. Normalnie nie podjęłaby się takiego przedsięwzięcia, bowiem wiąże się ono z podporządkowaniem hierarchii wojskowej, jednak podróżowanie z Rosie przemogło jej opory.
[Obrazek: 23c6dcaae8375013.png]
Byłem! Byłem. Byłem...
#2
Przez brak aktywności gracza, postać zostaje przekazana pod jurysdykcję Mistrza Gry.

Rosie zostaje przeniesiona do zakładki towarzyszy.
Człowiek musi wybierać i nie wolno mu się godzić na swój los.
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości