Przedmieścia Dura Europos (cz. V)
Tiberius zwrócił się następnie do przedstawiciela miasta którego wcześniej nawet nie zauważył.
- Dziękuję w imieniu moim oraz moich ludzi za gościnę. Liczymy na to, że szybko poczujemy się tutaj jak w domu. Mam nadzieję, że po uporządkowaniu wszystkiego będę mógł w waszej obecności zwiedzić miasto i poznać trochę lepiej wasz dom.
Tiberius otarł swoje brudne czoło.
- Trudy drogi mogą sprawić, że człowiek staje się nieokrzesany. Od długie czasu podróżujemy, a jedyne spotkania z ludzmi jakie mieliśmy to bitwa z persami... A więc wybaczcie nam - Tiberius uśmiechnął się ciepło w stronę przedstawiciela miasta.
- Widzę, że ludzie nie mogli się nas doczekać - rzuca szybko po tym jak kamień uderzył jednego z jego ludzi - zupełnie to rozumiemy, obcy przybył aby objąć dowodzenie z odległego Rzymu na polecenie odległego Cesarza.
Następnie zwrócił się jeszcze do Marka Acylisusza Glabri.
- I Ciebie przepraszam szanowny tribnusie laticlaviusie, dowódco vexillatio czwartego legionu scytyjskiego w Dura Europos. Pełnicie tutaj ważą i samotną służbę, a ja przyjeżdżam i rozpycham się łokciami. Wybaczcie mi. 
Po rozmowie zwrócił się do obu.
- A teraz jeśli nie macie nic przeciwko ruszajmy, aby zaczerpnąć odpoczynku. Jak wspominałem, za nami długa droga.
Byłem! Byłem. Byłem...
Erishti czekała aż zakończy się oficjalna część powitania Tiberiusa przez reprezentantów rzymskiej armii. Nie była częścią rzymskiej administracji, co chyba było podkreślone dwona strażnikami światynnymi ubranymi w bogato zdobione babilońskie zbroje i zakrzywione miecze. Dwoje służących obok trzymało misę z różaną wodą. Kiedy część oficjalnej ceremonii się zakończyłą Eristhi razem ze strażnikami i służącymi podeszła do Tiberiusa i zamoczyła dłoń w różanej wodzie. 
-Słońce z dalekiego Rzymu, przybyłe pod opieką Bogów. Niech Bogowie zsyłają na Ciebie swoje łaski, a silne ramię rzymskiego Marsa oraz bojowy krzyk babilońskiej Ishtar poprowadzi Cię do boju, kiedy nadejdzie odpowiednia chwila. Taka jest rola żołnierza z woli Bogów. Witamy w Duros Europa powiedziała, a jej delikatny akcent zdradzał, że nie jest Rzymianką, po czym delikatnie i powoli przejechałą kciukiem mokrym od różanej wody po czole Tiberiusa i skinęła lekko głową.
Tiberiusowi ponownie przeleciała myśl przez głowę, iż ta osoba kompletnie nie pasuje w tym gronie powitalnym... ba! Nawet w tym miejscu!
Tiberius odchrząknął.
- Dziękuję za to... błogosławieństwo - podrapał się po policzku, a następnie lekko ściszonym głosem powiedział do kapłanki - Szczerze to się tego nie spodziewałem - uśmiechnął się - Miła toż to niespodzianka.
Miały kolejne chwile, a jego żołnierze wciąż za nim tkwili.
- Chciałbym się dowiedzieć z wielkim zainteresowaniem co przywiodło tutaj kapłankę Ishtar... jednakże musi to poczekać. Jeśli nie będzie to problemem to chciałbym się spotkać po tym jak już z moimi ludźmi się ulokujemy.
Tiberius wyprostował się i skinął przedstawicielowi miasta.
- Możemy ruszać? Tak jak już wspominałem kilkukrotnie ja oraz moi ludzie jesteśmy zmęczeni. Chciałbym również jak najszybciej spotkać się z władzami miasta.
Byłem! Byłem. Byłem...
- Jak sobie życzysz, rada miasta zbierze się tak szybko jak to możliwe - Glabrio nie dodał słowa "panie". Zdaje się, że wśród dowódców ze wschodnich prowincji był to jakiegoś rodzaju zwyczaj.

Zgodnie z rozkazem wodza jego ludzie zostali odesłani do koszar na odpoczynek, sam wódz natomiast udał się do pałacu.
Człowiek musi wybierać i nie wolno mu się godzić na swój los.
[Obrazek: uxfmYWy.png]

Koniec wstępu do głównej kampanii.
Człowiek musi wybierać i nie wolno mu się godzić na swój los.

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości