Królestwo Dorwin i Maressi
#1
Główną religią w Królestwie Dorwin jest Kościół Oświecenia. Wyznaje on 4 bóstwa, każde odpowiadające innemu żywiołowi, oraz półbóstwo Aier, które urodziło się człowiekiem, ale w swoim życiu osiągnęło taką moc, że wyniosło to ją do statusu Boga. W Maresii panuje prawie, że identyczna religia, wierząca w te same bóstwa, prócz jednego. Także sami kapłani są tam o wiele bardziej tolerancyjni
 
Nazwy Bogów
- Półbogini Aier (światło) - nieuznawana przez Kościół Maressi
- Cassylia (woda)
- Clianda (powietrze)
- Zunkrhan (ziemia)
- Orson (Ogień)


Według Kościoła Oświecenia, dusze ludzi, po śmierci, trafiają przed osąd czterech bóstw, gdzie jeśli dany człowiek żył godnie i z honorem to zostanie reinkarnowany, jeśli natomiast żył niegodziwie, kradł, mordował itp, to jego dusza na zawsze zostanie zniszczona. Wyjątkiem są jasnoocy, jako, że są oni poniekąd "dziećmi" samej Aier, to pośmiertnie ich dusze trafiają właśnie do niej, do nieba, niezależnie od ich życia na ziemi, by tam wiernie i na zawsze służyć swojej bogini.

Kościół Oświecenia za swój symbol uznał złote gorejące słońce na czarnym tle, kapłani zaś zwykle na szyjach noszą amulet w kształcie słońca. Wynika to z faktu, że z pośród czterech bóstw, to właśnie dla Aier oddaje się największą cześć, a słońce jest traktowane jako przejaw jej mocy. Kościół w Maressi nie ma jednego, uniwersalnego symbolu. Każda świątynia poświęcona wybranemu bogowi, często posiada swój własny charakterystyczny symbol odpowiadający jednemu z żywiołów. 

Na terenie Królestwa Dorwin osoba, która zostanie rozpoznana jako niemagiczna, może być prześladowana, uwięziona, torturowana, a na końcu spalona na stosie, bez wcześniejszego sądu. Ten sam los może spotkać osoby, starające się ukryć czy pomóc osobom niemagicznym. Kapłani jednak mają bardzo ograniczone środki, jeśli chodzi o wykrywanie takich osób, gdyż wszelkie szkoły magiczne odmawiają jakiejkolwiek współpracy w tym zakresie. 
Człowiek musi wybierać i nie wolno mu się godzić na swój los.
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości